Jak dbać o wełniany koc?

Wełniany koc to świetna inwestycja, jest on zdrowy dla naszego ciała i niezwykle ciepły. Niestety podczas niewłaściwej pielęgnacji może się zniszczyć, skurczyć lub rozciągnąć. Zobacz jak właściwie go wyczyścić.

Czy koce Red Lychee można prać w pralce?

Niedużych rozmiarów koc możemy odświeżyć w pralce. Sprawdźmy jednak wcześniej czy na taką pielęgnację pozwala producent. Informację na ten temat znajdziemy na metce. Na wszystkich kocach marki Red Lychee jest informacja o tym, aby zrezygnować z prania w pralce i czyścić je chemicznie. To najbezpieczniejsza forma pielęgnacji koca i gwarancja na jego długą żywotność.

Jeśli jednak zdecydujemy się na wypranie, to musimy pamiętać o pewnych zasadach. Żeby koc nie tłukł się w bębnie pralki, najlepiej złożyć go w kostkę lub harmonijkę. Wełna nie lubi wysokich temperatur, więc do prania wybierzmy program, który pierze w maksymalnie 40 stopniach i jest przeznaczony do prania wełny lub tkanin delikatnych.

Do prania należy użyć detergentu do wełny. Zwykłe proszki mogą zawierać substancje, które zniszczą wełniane włókna. Unikajmy także wybielaczy i odplamiaczy. Podczas pracy pralki najbezpieczniej wyłączyć opcję wirowania. Po zakończeniu prania koc należy ostrożnie wyciągnąć z pralki i delikatnie odsączyć z niego nadmiar wody. Wełny nie wolno wyżymać.

Ręczne pranie koca

Jeśli obawiamy się czyszczenia w pralce, możemy nasze koce wyprać ręcznie. Do prania użyjmy letniej wody i przed umieszczeniem w niej koca dokładnie wymieszajmy ją z płynem do prania. Następnie włóżmy koc do wody i pierzmy go delikatnie uciskając. Pamiętajmy o tym, że wełny nie należy długo moczyć, pranie powinno trwać nie więcej niż 10 minut. Na koniec wypłuczmy koc w letniej wodzie. Zróbmy to bardzo dokładnie, pozostawienie detergentu na wełnie może doprowadzić do uszkodzenia włókien.

Następnie delikatnie uciskajmy koc, aby usunąć z niego nadmiar wody. Podczas suszenia koc powinien leżeć na płaskiej powierzchni. Nie wystawiamy go bezpośrednio na słońce ani nie wieszajmy na kaloryferze, pozwólmy aby wysechł w temperaturze pokojowej. Aby przyspieszyć proces suszenia pranie zaplanujmy na ciepły letni dzień.

Zobacz również:

Jak wybrać koc? Przewodnik dla kupujących.
Koc, pled czy narzuta? Zobacz czym się od siebie różnią i co wybrać.

Zobacz co piszą media o marce Red Lychee i o naszych produktach:

Koce nr 1 w Polsce – fenomen marki Red Lychee
Wełniane koce Red Lychee hitem sezonu
Produkty Red Lychee w magazynie Weranda
Produkty Red Lychee w magazynie Cztery Kąty
Najpiękniejsze wełniane koce i pledy idealne na jesień
Produkty premium dla bobasa

Koce Red Lychee

Na wszystkich kocach marki Red Lychee jest informacja o tym, aby zrezygnować z prania w pralce i czyścić je chemicznie.

Koce Red Lychee

Nie wystawiamy kocy bezpośrednio na słońce ani nie wieszajmy na kaloryferze, pozwólmy aby wysechł w temperaturze pokojowej.