Świat Red Lychee

Odkryj Świat Red Lychee, gdzie najwyższa jakość spotyka się z kreatywnym i niepowtarzalnym designem.
Poznaj filozofię i standardy firmy. Odkryj poszczególne etapy powstawania każdego
produktu Red Lychee. Począwszy od projektowania, starannej selekcji materiałów,
metod wykonania, aż do dostarczenia pod Twoje drzwi.

Red Lychee to głównie jakość

Red Lychee to marka stworzona z pasji do najlepszych tkanin, najwyższej jakości wykonania, wyrafinowanej formy i przede wszystkim funkcjonalnego designu. W ofercie Red Lychee znajdują się produkty z linii “Wear” z elementami starannie zaprojektowanej odzieży i akcesoriów damskich oraz “Home”, czyli stylowe koce, oryginalne narzuty oraz eleganckie poduszki dekoracyjne dodające unikalny styl i atmosferę każdemu wnętrzu. Wszystko wykonane z najwyższej jakości wełny i kaszmiru. Logo marki zostało stworzone przez uznaną na świecie, pochodzącą z Meksyku designerkę, artystkę Laurę Mendez. Odpowiednio zaprojektowany monogram łączy inicjały „R” „L”, przeplatane w ten sposób, aby podkreślały ekskluzywny charakter marki i prestiż.

Red Lychee na prezent
Red Lychee Art of Wool Craft

Najlepsze materiały i wyrafinowany design

Red Lychee to odpowiednie połączenie unikalnego designu, wysokiej jakości materiałów i dbałość o szczegóły. Nasi specjaliści jeżdżąc po całym świecie, starannie selekcjonują i pozyskują tylko wysokiej klasy, spełniające wygórowane normy materiały, z których powstają produkty Red Lychee. Tylko te najszlachetniejsze zaprojektowane w unikalnym stylu, dostępne w różnych kolorach i wzorach zapewniają jakość i komfort godny naszych kolekcji. Dla uzyskania najlepszych efektów często współpracujemy ze znanymi projektantami i artystami. To wszystko odzwierciedla nasze wartości. Elegancja, prestiż, subtelność, stonowana kolorystyka i innowacyjność to priorytety Red Lychee.

Najwyższa jakość wykonania

Dla zapewnienia naszym produktom odpowiedniej jakości, bezpośrednio współpracujemy z najlepszymi fabrykami w całej Europie. Z takimi, które wykorzystują nowoczesne i sprawdzone techniki produkcji, dbają o szczegóły, koncentrując się na każdej części procesu produkcyjnego optymalizując wydajność. Naszą domeną jest stałe udoskonalanie produktów poprzez ciągłe badania i wdrażanie nowych, niepowtarzalny projektów. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych specjalistów odpowiedzialnych za każdy etap powstawania produktu Red Lychee – od pozyskiwania półproduktów, czy materiałów, po dostarczenie go pod drzwi naszych klientów.

Red Lychee Art of Wool Craft

Art of Wool Craft

Red Lychee Art of Wool Craft

Krótka historia wełny

Wełna towarzyszy ludziom od początku znanej historii. W Chinach znaleziono wełniane ubrania, które datowane są na trzy tysiące lat przed narodzinami Chrystusa. To jedno z najstarszych znalezisk tego typu, lecz jej historia jest jeszcze dłuższa. Już prymitywne plemiona prehistorycznych ludzi wytwarzały proste narzędzia potrzebne do jej pozyskiwania. Na większą skalę handlowano nią w antycznej Grecji, Persji i starożytnym Rzymie. W średniowieczu produkcja wełny miała silne podstawy do rozwoju w krajach takich jak Anglia, Hiszpania czy Włochy. Handel wełną stanowił nawet dwie trzecie wartości całego eksportu imperium Brytyjskiego. Współcześnie, światowymi liderami w produkcji i handlu wełną są takie miejsca, jak Sydney, Melbourne, Newcastle, i Fremantle. Są to miasta z wieloletnią tradycją związaną z przemysłem wełnianym i włókienniczym.

Wełniane włókna

Wełna to włókna białkowe wyrastające ze zwierzęcej skóry, czyniąc ją stu procentowo naturalnym i odnawialnym surowcem. Włókna wełniane różnią się tak bardzo, jak zwierzęta, z których zostały one pozyskane. Do dodatkowych różnic w ich właściwościach przyczyniają się czas i metoda ich wyodrębniania. Dla przykładu włókna wełniane pozyskane ze zwierząt strzyżonych częściej będą krótsze i tańsze. Długie włókna są najczęściej droższe, nieco trudniej je uzyskać, ale też mają lepsze właściwości. Są one bardziej sprężyste, wytrzymałe. Ich dojrzała struktura pozwala na tworzenie się swoistych komórek z powietrzem. Dzięki owym komórkom włókna mają lepsze właściwości termoregulacyjne i dźwiękochłonne. Taka struktura włókna pozwala też na szybsze oddawanie wilgoci – higroskipijność. Ponadto włókna wełniane doskonale pochłaniają promieniowanie UV. Przy tych wszystkich cechach są w dodatku elastyczne, miękkie i ultralekkie.

Red Lychee Art of Wool Craft
Red Lychee Art of Wool Craft

Właściwości wełny

Wełna w procesie produkcji może zyskać jeszcze lepsze parametry niż włókna, z których jest zrobiona. Jest tak dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania, która jest wciąż udoskonalana. Jeżeli mielibyśmy wymienić główne cechy wełny, to najszybciej zauważymy jej miękkość, lekkość i naturalną antystatyczność. Wynika to z mikrostruktury włókien, które są bardzo cienkie i złożone. Cechy bardziej odczuwalne to przewiewność, utrzymanie ciepła, jak i podatność na przyjmowanie i odparowywanie wilgoci. Dzięki temu wełna pochłania pot i odprowadza go na zewnątrz, zanim bakterie rozwiną się i doprowadzą do nieprzyjemnego zapachu ciała. Naturalna, ochronna woskowa powłoka na włóknach wełnianych sprawia, że wyroby wełniane są odporne na wybarwianie. Jeżeli dodamy do tych cech jej małą podatność na spalanie, to zrozumiemy, dlaczego szyje się z niej najlepsze jakościowo koce, narzuty i pledy.

Galeria Red Lychee